Za dvigovanje ravni zborne izreke na Radiu (in Televiziji) Slovenija ter spodbujanje pravilne in visokokakovostne rabe le-te smo v Izvedbi RA SLO v sodelovanju s fonetično službo in Centrom za kulturo govora Radia Slovenija pripravili kratka pravila, opozorila in primere napačne in pravilne rabe ter zvočne posnetke le-teh (npr. naglaševanje deležnikov, izgovor črke l, izgovor prevzetih besed …) in nekaterih znanih ter pogosto se ponavljajočih lastnih imen. Vse to po potrebi – ob upoštevanju aktualnih dogajanj – dopolnjujemo.

Opozorila o knjižnem izgovoru so namenjena vsem zaposlenim na RTV Slovenija, ki nastopajo kot javni govorci (novinarjem, voditeljem, moderatorjem, napovedovalcem …) ter vsem, ki jih pravilna zborna izreka zanima.

Govorni pomočnik je dostopen na tej povezavi: http://eizo.rtvslo.si/?q=govorni-pomocnik .

 

Alenka Kovačič

IMG_1216

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Facebook