Na prireditvi Kristalni mikrofon 2013 je Društvo poklicnih radijskih in televizijskih napovedovalcev Slovenije v Studiu 14 Radia Slovenija slovesno podelilo stanovske nagrade.

Kristalni mikrofon 2013 sta prejeli Ida Baš za življenjsko delo in Jasna Rodošek, priznanje Ane Mlakar za obetavnega mladega napovedovalca pa je prejel Miha Zor. Čestitke!

na sliki so

Jasna Rodošek, Miha Zor in Ida Baš

Več o prejemnikih si lahko preberete spodaj.

NAGRADA KRISTALNI MIKROFON ZA ŽIVLJENJSKO DELO: IDA BAŠ

Ida Baš je dolgoletna radijska napovedovalka in prepoznavna voditeljica. Delati je začela v regionalnem RTV-centru v Mariboru, pozneje pa je sodelovala tudi v programih Radia in TV Slovenija in Radia Ognjišče. Odlikujejo jo žameten glas, jasen govor, voditeljske spretnosti in pedagoški uspehi, saj je svoje bogato znanje in izkušnje prenesla na številne javne govorce po vsej Sloveniji. Ustvarila je mnogo odličnih radijskih oddaj, deluje pa tudi kot članica komisij za pridobivanje poklicnega standarda napovedovalec-moderator. Nenazadnje velja spomniti na njeno delo v našem društvu, ki mu je predsedovala v letih 2007 in 2008.

Glasovi, ki skozi eter prihajajo do poslušalcev, nosijo s seboj tudi človekove osebnostne kvalitete. Iz Idinega glasu sevajo dobrota, ljubezen do bližnjega, mehkoba, mir, neagresivnost, prava mera in predvsem neizmerna prijaznost.

Z veseljem in enotno smo se člani komisije odločili, da nagrado za življenjsko delo podelimo prav njej.

NAGRADA KRISTALNI MIKROFON: JASNA RODOŠEK

Prijetno domač, jasen, topel in v vseh zvrsteh interpretacijsko popoln – včasih nežen in poln svetlobe, drugič zvonek in prodoren – poslušalce skozi radijski eter že več kot tri desetletja nagovarja glas radijske napovedovalke – voditeljice Jasne Rodošek. S seboj prinaša mediteransko sproščenost, temperament in življenjski optimizem. Kultura njenega govora je na visoki profesionalni ravni, zahtevna besedila postanejo v njeni izvedbi lažje doumljiva, vsakodnevne radijske vsebine pa v njeni živi interpretaciji vedno znova pritegnejo pozornost. Jasna – voditeljica se zna vživeti v kožo poslušalca, sočustvovati z njim, tudi pokritizira kaj, a vedno dobrovoljno in s ščepcem humorja. Marsikomu se je njena radijska podoba tako usedla v srce in uho, da si je njeno prisotnost v radijskem etru že kar posvojil.

V zadnjih letih poslušalce, predvsem preko Vala 202, s svojimi iskrivimi moderatorskimi posegi,  s prefinjenim občutkom za ljudi, pa tudi za živali in naravo nasploh, vabi, obvešča, opozarja, drami in opominja …

Zato je prav, da na vrhuncu svoje poklicne poti za svoje predano delo dobi tudi potrditev stroke ter kolegov in kolegic.

PRIZNANJE ANE MLAKAR ZA OBETAVNEGA NAPOVEDOVALCA: MIHA ZOR

Miha Zor se je napovedovalski skupini Radia Slovenija pridružil potem, ko je tri leta pripravljal oddaje v Uredništvu za kulturo Programa Ars. Odlikujejo ga kultivirano podajanje besedil, široka izobraženost in ljubezen do slovenskega jezika, ki je nedvomno botrovala že njegovi izbiri študijskega predmeta, saj je diplomiral iz slovenistike. Znanje slovenščine mu odlično služi pri opravljanju napovedovalskega poklica in pri poučevanju fonetike ter knjižne izreke v Izobraževalnem Centru RTV SLO. Kot poznavalec francoščine pa s pretanjenim občutkom že več let ustvarja redno tedensko oddajo Minute za šanson. Veliko predanost svojemu poklicu je izkazal tudi z vodenjem našega društva v preteklih dveh letih. Svoje številne potenciale že oblikuje v visoko profesionalno, zrelo in ustvarjalno radijsko osebnost, ki bo nadaljevala tradicijo žlahtnjenja etrske besede. Zato letos prejme priznanje Ane Mlakar za obetavnega napovedovalca.

Facebook